دستگاه جدول زن کادونا 

دستگاه جدول زن کادونا

دستگاه جدول زن کادونا دستگاهی سیار با سیستم حرکتی هیدرولیک می باشد، نام دستگاه جدول زن یعنی کادونا از نام شرکت سازنده ایتالیایی (CADONA) این دستگاهها گرفته شده است.

مشخصات فنی دستگاه کادونا:

دستگاه جدول زن کادونا دارای جکهای یکطرفه میباشد بدین معنی که جکها موقع پایین آمدن با کمک نیروی جاذبه پایین می آیند یا به اصطلاح سقوط آزاد یا چکشی یعنی فقط ضربه وارد میکند نه فشار پرسی.

البته سیستم پرس دستگاههای جدول زن کادونا شرکت طراحان با جک دو طرفه ساخته میشود که تا 1.5 تن فشار وارد میکند.

سیستم حرکت توسط الکتروموتور و چرخش با فرمان دستی انجام میگیرد، سیستم ویبره در برخی شرکتها با استفاده از دو ویبره روغنی یا برقی از بغل میباشد و یا سیستم ویبره به صورت سراسری بر بروی قالب نصب میشود.

طرز کار با دستگاه جدول زن کادونا:

دستگاه جدول زن کادونا نیاز به یک نفر اپراتور دارد تا سیستم حرکت، پرس و ویبره را انجام دهد، نحوه کار بدین صورت است که با فرقون، مصالح بر روی سینی دستگاه جدول زن تخلیه و سپس با تی بصورت دستی مصالح را از سینی به داخل قالب جدول بتنی هدایت نموده و قالب جدول بتنی را پر مینمایند و همزمان ویبره زده میشود تا مصالح متراکم شود بعد از اینکه قالب کاملا پر شد پرس زده میشود که معمولا 4 تا 5 بار این عمل تکرار میشود (در سیستم پرس چکشی) سپس سنبه(قسمت بالای قالب) برروی محصول نگه داشته میشود و ماتریس (قسمت پایینی قالب) را با استفاده از اهرم هیدرولیکی به بالا میبرند و جدولها از قالب بتنی خارج شده و بر روی زمین تا زمان خشک شدن باقی میمانند.

 

دستگاه جدول زن در المان

شنبه ۲۷-۰۵-۱۳۹۷
برچسب ها: , ,