دستگاه جدول زن کادونا 

دستگاه جدول زن کادونا دستگاهی سیار با سیستم حرکتی هیدرولیک می باشد، نام این دستگاه یعنی کادونا از نام شرکت سازنده ایتالیایی (CADONA) این دستگاهها گرفته شده است.

مشخصات فنی دستگاه کادونا:

دستگاه کادونا دارای جکهای یکطرفه میباشد بدین معنی که جکها موقع پایین آمدن با کمک نیروی جاذبه پایین می آیند یا به اصطلاح سقوط آزاد یا چکشی یعنی فقط ضربه وارد میکند نه فشار پرسی.

سیستم حرکت توسط الکتروموتور و چرخش با فرمان دستی انجام میگیرد، سیستم ویبره در برخی شرکتها با استفاده از دو ویبره روغنی یا برقی از بغل میباشد و یا سیستم ویبره به صورت سراسری بر بروی قالب نصب میشود.

طرز کار با دستگاه:

دستگاه کادونا نیاز به یک نفر اپراتور دارد تا سیستم حرکت، پرس و ویبره را انجام دهد، نحوه کار بدین صورت است که با فرقون قسمت مصالح را درون سینی دستگاه تخلیه و سپس با تی بصورت دستی مصالح را از سینی به داخل قالب هدایت نموده و قالب را پر مینمایند و همزمان ویبره زده میشود تا مصالح متراکم شود بعد از اینکه قالب کاملا پر شد پرس زده میشود که معمولا 4 تا 5 بار این عمل تکرار میشود ( بستگی به نوع بلوک و مصالح) سپس سنبه برروی قالب نگه داشته میشود و ماتریس (قسمت پایینی قالب) را با استفاده از اهرم هیدرولیکی به بالا میبرند و بلوکها از قالب خارج شده و بر روی زمین تا زمان خشک شدن باقی میمانند.

شنبه ۲۷-۰۵-۱۳۹۷
برچسب ها: